İşlem rehberi

Sipariş Oluşturmak

Web sitemize üye olarak veya Misafir Alışverişi ile sipariş verebilirsiniz. Siparişinizi aşağıdaki adımları izleyerek kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

1.) Sepetim

Satın almak istediğiniz ürünün sayfasında bulunan “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz. İstediğiniz ürünleri sepetinize ekledikten sonra ana sayfadaki “Sepetim” ikonuna tıkladığınızda “Tümünü göster” veya “Satın al” seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. “Tümünü göster” butonuna tıklayarak sepetinizde yapmak istediğiniz değişiklikleri gerçekleştirebilirsiniz. Sepetinizde değişiklik yapmayacaksanız “Satın al” butonuna basarak doğrudan 2. adıma geçebilirsiniz.

2.) Fatura ve Gönderim Adresi

Listenizde var olan bir adresi kullanarak veya “Yeni bir adres kullanmak istiyorum” sekmesini tıklayarak Teslimat ve fatura adresi bilgilerini doldurduktan sonra devam butonuna basarak doğrudan 4. Adım’a geçebilirsiniz. Eğer fatura adresiniz, teslimat adresinizden farklıysa “Kargo ve Fatura adresimi aynı kullan” seçeneğindeki işareti kaldırabilirsiniz.
Fatura adresi için listenizde var olan bir adresi kullanarak veya “yeni bir adres kullanmak istiyorum” sekmesini tıklayarak fatura adresi bilgilerini doldurduktan sonra devam butonuna basarak 4. Adıma geçebilirsiniz.

3.) Kargo Metodu

Bu adımda dilediğiniz Kargo şirketini seçebilirsiniz. Devam butonuna basarak ödeme adımına geçebilirsiniz.

4.) Ödeme Metodu

Ödeme Metodu adımında Kredi kartı, “Havale/EFT” seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Devam butonuna basarak sipariş onayı adımına geçebilirsiniz.

5.) Sipariş Onayı

“Satış Sözleşmesi ve ön bilgilendirme formunu okudum ve kabul ediyorum” kutucuğunu işaretleyip, “Siparişi Onayla” butonuna bastığınızda siparişiniz bize ulaşmış olur. Onayla butonuna basınca açılan yeni sayfada, üye girişi yaptıktan sonra ana sayfamızın sağ üst köşesinde göreceğiniz “Sipariş Takibi” sekmesinden siparişinizi takip edebileceğiniz Sipariş Numarası’na ulaşabilirsiniz.

Siparişin Düzenlemesi

“Siparişi Onayla” adımında iken, ön bilgilendirme formunu, teslimat ve sipariş bilgilerinizi özet şeklinde görebilirsiniz. Gerekli gördüğünüz düzeltmeleri ilgili adıma tıklayarak dönebilir ve değişiklikleri yapabilirsiniz.

Sipariş Sözleşmelerinin Erişim Bilgisi

Satın aldığınız ürün veya hizmete ilişkin olarak satıcı ve alıcı arasında online olarak kurulan Ön Bilgilendirme Formu ile Mesafeli Satış Sözleşmesi bağlantısı sipariş onay e-postasıyla birlikte size iletilir. Sipariş bilgileriniz kitapyurdu.com kayıtlarında üç yıl süreyle saklanır. Satış tamamlandıktan sonra internet sitemiz üzerinden sipariş detaylarınıza ve mesafeli satış sözleşmesine ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verilere İlişkin Gizlilik Kuralları

Web sitemizin kişisel verilere temel yaklaşımı, toplanan üye bilgilerinin gizliliği, güvenliği, müşteri istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda kullanılmasıdır. Kişisel bilgileriniz (ad, soyad, üye ismi, e-posta adresi, posta adresi, kredi kartı bilgileri, satın aldıklarınız vb.) kesinlikle başka kişi ve kuruluşlarla paylaşılmaz. Üye bilgileri, hukuki zorunluklar haricinde hiçbir kişi ve kurum ile paylaşılmaz. Güvenliğinizi sağlamak adına akıllı güvenli duvarı ve güvenlik sertifikaları (SSL) gibi modern teknolojiler kullanılır. Web sitemizden ürün satın alırken kullandığınız kredi kartınız ilgili bankanın ödeme sistemleri güvencesinde olup, tarafımızca veya üçüncü şahıslarca kredi kartı bilgilerinizi görünmez.

Çözüm Mekanizmaları

Uyuşmazlık çıkması halinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında ilan edilen parasal sınırlar dâhilinde alıcının mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.